Witaj! RegistrateRejestracja La Hora Aktualny czas: 04-24-2024, 12:42 AM

Zniszczony pomnik Żołnierzy Wyklętych w Opolu 05-07-2015
Wyświetleń: 9278
Odpowiedzi: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
#1
O zniszczonym obelisku na pl. Wolności poinformowali nas internauci. Sprawę wyjaśni policja.Od pomnika odpadły, albo zostały strącone, cztery kamienne płyty z orłem oraz słowami Bóg, Honor, Ojczyzna. Nie wiadomo kiedy doszło do zniszczenia obelisku.

- Dyżurny Komendy Miejskiej natychmiast posłał tam patrol - informuje Jarosław Dryszcz z zespołu prasowego KWP w Opolu. - Zbadamy, czy płyty odpadły samoistnie, np. na skutek wadliwego montażu, czy też ktoś zrobił to celowo. W tym drugim przypadku dochodzenie dotyczyć będzie uszkodzenia mienia publicznego i zbezczeszczenia miejsca pamięci. Użyjemy wszystkich dostępnych metod i środków, w tym nagrań monitoringu, by sprawę wyjaśnić.

Po godzinie 19 na miejscu zjawili się urzędnicy z opolskiego ratusza, z zastępcą naczelnika wydziału kryzysowego Bogusławą Grudzień i strażnicy miejscy. - Wszystko wskazuje na to, że na skutek bardzo wysokiej temperatury odkleiła się górna, największa płyta i spadając pociągnęła pozostałe - informuje Krzysztof Maślak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu.

Sytuacją wstrząśnięty jest poseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski, jeden z inicjatorów budowy pomnika. - To bardzo smutne - mówi. - W gruzach, dosłownie, legły wieloletnie starania o uczczenie Żołnierzy Wyklętych. Zapewniam, że zrobimy wszystko by pomnik odbudowano.

NTO: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?.../150709782
24opole: http://www.24opole.pl/18065,Pomnik_Zolni...omosc.html
GW: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,183...ierzy.html


Odpowiedz


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości