Witaj! RegistrateRejestracja La Hora Aktualny czas: 06-14-2024, 10:18 AM

Opole będzie miało skwer im. Lecha Kaczyńskiego (09-02-2015)
Wyświetleń: 9063
Odpowiedzi: 1
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
#1
O upamiętnienie prezydenta Polski, który zginął w katastrofie smoleńskiej, od lat dopominało się Prawo i Sprawiedliwość. Teraz będzie to możliwe, bo pomysł nazwania skweru poparł prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Uchwała w sprawie nazwania skweru została złożona w ratuszu. Projekt przewiduje, że imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie nosił niewielki zieleniec u zbiegu ulic Ozimskiej i Reymonta.

- Wcześniej chcieliśmy przemianować ulicę im. Obrońców Stalingradu, ale po dyskusji z prezydentem doszliśmy do wniosku, że skwer to lepsze rozwiązanie - przyznaje Sławomir Kłosowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

[Obrazek: 240px-Lech_Kaczy%C5%84ski.jpg]

Uchwała dotycząca skweru nie będzie mieć problemów z przegłosowaniem, bo obecnie w radzie rządzi nieformalna koalicja klubów Arkadiusza Wiśniewskiego, Prawa i Sprawiedliwości oraz Razem dla Opola.

- Liczymy jednak, że już w lutym projekt będzie przyjęty przez aklamację i nie wzbudzi sprzeciwów w Platformie Obywatelskiej - mówi Kłosowski. - Wiem, że na skwerze jest obecnie jakaś rzeźba, ale w przyszłości chcielibyśmy, aby stanął tam albo obelisk albo popiersiem prezydenta. Nie wiem kiedy to nastąpi, ale już dziś mogą obiecać, że to będzie najpiękniejszy skwer w całym mieście.

Przypomnijmy, że o upamiętnienie Lecha Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość dopominało się od pięciu lat. Dopóki jednak w mieście rządziła PO, taki pomysł nie mógł być zrealizowany.

Nie wiadomo, czy opozycyjni radni PO zagłosują za uchwałą.

- Nie mówię ani tak, ani nie. Musimy to przedyskutować na klubie - zastrzega Szymon Ogłaza, radny PO i były przewodniczący rady miasta.

NTO: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?.../150209446
GW: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,173...Lecha.html
Opolenews: http://opolenews.pl/newsy/w-miescie-pows...zynskiego/


Odpowiedz
#2
Akcja osób popierających tę inicjatywę: https://www.facebook.com/events/84249203...742489833/


Odpowiedz


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości