Witaj! RegistrateRejestracja La Hora Aktualny czas: 04-24-2024, 12:32 AM

Dwie komisje wyborcze z Opolszczyzny będą się tłumaczyć przed prokuratorem
Wyświetleń: 5864
Odpowiedzi: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
#1
- Wojewódzki komisarz wyborczy uznał, że zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa, dlatego skierował do prokuratury stosowne zawiadomienie - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego. - Osoby zasiadające w dwóch komisjach, których dotyczy zawiadomienie, naszym zdaniem nie dopełniły obowiązków, przez co działały na szkodę interesu publicznego, ponieważ wybory trzeba powtórzyć, a to z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami.

[Obrazek: bilde?Site=NO&Date=20150117&Category=REG...0&MaxW=666]

Głosowanie zostanie powtórzone w Chrząstowicach i Gorzowie Śląskim. Winna jest komisja, która popełniła błąd, wydając wyborcom karty z innych okręgów (w Chrząstowicach było 15 takich przypadków, a w Gorzowie Śląskim - 26).

Sąd uwzględnił protesty wyborcze i uznał, że pomyłka mogła zaważyć na wyniku wyborów, dlatego trzeba je powtórzyć. Osobom zasiadającym w komisjach, jeśli sprawa znajdzie swój finał w sądzie, grozi do 3 lat więzienia.

W Gorzowie Śląskim sprawa wyszła na jaw, gdy członek rodziny kandydata na radnego chciał na niego zagłosować, ale nie znalazł na liście jego nazwiska. W Chrząstowicach natomiast zdezorientowany wyborca zadzwonił do ubiegającego się o funkcję radnego, któremu obiecał oddać swój głos, po tym jak nie znalazł go na karcie. Ten podniósł alarm i zagadka szybko została rozwikłana.

NTO: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?.../150119564


Odpowiedz


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości