Witaj! RegistrateRejestracja La Hora Aktualny czas: 06-14-2024, 09:48 AM

Nie ma miejsca dla Prawa i Sprawiedliwości w prezydium sejmiku (29-01-2015)
Wyświetleń: 8743
Odpowiedzi: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
#1
To już druga kadencja bez przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości w prezydium Sejmiku Województwa Opolskiego. Taki stan jest pogwałceniem niepisanego obyczaju obowiązującego choćby w polskim parlamencie - oburza się poseł Sławomir Kłosowski, szef PiS w regionie. - To nie tylko lekceważenie naszych radnych, ale policzek wymierzony tysiącom mieszkańców Opolszczyzny, którzy na nich głosowali.

[Obrazek: bilde?Site=NO&Date=20150129&Category=POW...0&MaxW=580]

25-osobową koalicję w 30-osobowym sejmiku tworzą PO, PSL i Mniejszość Niemiecka.

Przewodniczącym jest Norbert Krajczy z PSL, a wiceprzewodniczącymi Bogusław Wierdak i Elżbieta Kurek z PO oraz Józef Kotyś z MN.

- Taki skład ustalony został przez koalicyjne ugrupowania i nie ma powodu, by go zmieniać - wyjaśnia Norbert Krajczy. - Obyczaje polityczne są różne, ale myśmy żadnego nie złamali. Prawu i Sprawiedliwości zależy przede wszystkim na tym, by trafić do mediów, a koalicjantom na tym, by sesje sejmiku odbywały się sprawnie, bez scysji.

Norbert Krajczy odrzuca też zarzut, że mniejszość, która dostała mniej głosów, odebrała PiS-owi należne miejsce w prezydium.

- Prawo i Sprawiedliwość ma tylu radnych, ilu zostało wybranych - przekonuje. - Cóż, mieszkańcy Opolszczyzny są rozsądnymi ludźmi.

Dr Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, uważa jednak, że w opolskim sejmiku złamano dobry obyczaj.

- Dążenie do politycznego wyniszczenia przeciwnika jest szkodliwe - mówi. - Rządzący nie ustępują, zachowują się tak, jakby nigdy nie mieli oddać władzy. A tymczasem w stabilnej demokracji powinna obowiązywać zasada, że rządzący może mniej. Czasem warto cofnąć się o krok.

NTO: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?.../150129388
GW: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,173...dztwa.html


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nie ma miejsca dla Prawa i Sprawiedliwości w prezydium sejmiku (29-01-2015) - przez Biało-czerwone Opole - 01-29-2015, 08:45 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości