Forum dyskusyjne Biało-czerwonego Opola
Zniszczony pomnik Żołnierzy Wyklętych w Opolu 05-07-2015 - Wersja do druku

+- Forum dyskusyjne Biało-czerwonego Opola (http://forum.bialo-czerwone.opole.pl)
+-- Dział: Opole (http://forum.bialo-czerwone.opole.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Forum ogólne (http://forum.bialo-czerwone.opole.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Zniszczony pomnik Żołnierzy Wyklętych w Opolu 05-07-2015 (/showthread.php?tid=47)Zniszczony pomnik Żołnierzy Wyklętych w Opolu 05-07-2015 - Biało-czerwone Opole - 07-04-2015

O zniszczonym obelisku na pl. Wolności poinformowali nas internauci. Sprawę wyjaśni policja.Od pomnika odpadły, albo zostały strącone, cztery kamienne płyty z orłem oraz słowami Bóg, Honor, Ojczyzna. Nie wiadomo kiedy doszło do zniszczenia obelisku.

- Dyżurny Komendy Miejskiej natychmiast posłał tam patrol - informuje Jarosław Dryszcz z zespołu prasowego KWP w Opolu. - Zbadamy, czy płyty odpadły samoistnie, np. na skutek wadliwego montażu, czy też ktoś zrobił to celowo. W tym drugim przypadku dochodzenie dotyczyć będzie uszkodzenia mienia publicznego i zbezczeszczenia miejsca pamięci. Użyjemy wszystkich dostępnych metod i środków, w tym nagrań monitoringu, by sprawę wyjaśnić.

Po godzinie 19 na miejscu zjawili się urzędnicy z opolskiego ratusza, z zastępcą naczelnika wydziału kryzysowego Bogusławą Grudzień i strażnicy miejscy. - Wszystko wskazuje na to, że na skutek bardzo wysokiej temperatury odkleiła się górna, największa płyta i spadając pociągnęła pozostałe - informuje Krzysztof Maślak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu.

Sytuacją wstrząśnięty jest poseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski, jeden z inicjatorów budowy pomnika. - To bardzo smutne - mówi. - W gruzach, dosłownie, legły wieloletnie starania o uczczenie Żołnierzy Wyklętych. Zapewniam, że zrobimy wszystko by pomnik odbudowano.

NTO: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150704/POWIAT01/150709782
24opole: http://www.24opole.pl/18065,Pomnik_Zolnierzy_Wykletych_zostal_zniszczony,wiadomosc.html
GW: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,18303125,Wandale_czy_temperatura__Uszkodzony_pomnik_Zolnierzy.html