Forum dyskusyjne Biało-czerwonego Opola
Rozstrzygnięto konkurs dla młodzieży - "Żołnierze Wyklęci" - zapomniani bohaterowie 1 - Wersja do druku

+- Forum dyskusyjne Biało-czerwonego Opola (http://forum.bialo-czerwone.opole.pl)
+-- Dział: Opole (http://forum.bialo-czerwone.opole.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Forum ogólne (http://forum.bialo-czerwone.opole.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Rozstrzygnięto konkurs dla młodzieży - "Żołnierze Wyklęci" - zapomniani bohaterowie 1 (/showthread.php?tid=42)Rozstrzygnięto konkurs dla młodzieży - "Żołnierze Wyklęci" - zapomniani bohaterowie 1 - Biało-czerwone Opole - 06-15-2015

Poseł Patryk Jaki od czterech lat organizuje konkurs "Żołnierze Wyklęci" - zapomniani bohaterowie. W tym roku zwyciężyli w nim uczniowie z Ujazdu i z Dobrzenia Wielkiego.

[Obrazek: %C5%BCo%C5%82nierze-wykl%C4%99ci-650x300.jpg]
- W trakcie czterech edycji, w konkursie udział wzięło prawie pół tysiąca młodych ludzi, którzy zdecydowali się zaangażować w tak ważną sprawę, jaką jest pamięć o żołnierzach wyklętych - podkreślał poseł na dzisiejszym rozstrzygnięciu konkursu.

W kapitule konkursu znaleźli się dr Ksawery Jasiak, dr Mariusz Patelski oraz Arkadiusz Karbowiak. Uczniowie szkół gimnazjalnych mieli za zadanie samodzielnie, bądź w grupach, przygotować prezentację multimedialną, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych napisać samodzielnie pracę na temat: Ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Niezłomnych; sylwetka żołnierza, którego po latach udało się odnaleźć i zidentyfikować.

Jak podkreślał jednak dr Jasiak, nie wszyscy do końca zrozumieli przesłanie konkursu. - Wiele prac świetnie opisywało sylwetkę, jednak pomijało aspekt ekshumacji i przywrócenia pamięci. Na szczęście nie brakowało również świetnych prac, świadczących o tym, że uczniowie sięgali nie tylko do opracowań, ale także kontaktowali się ze źródłami - chwalił uczestników Jasiak.

W grupie gimnazjalnej pierwsze miejsce zajęły Agata Hajduk i Agata Kocur z gimnazjum w Ujeździe. W grupie licealnej zwyciężył Arkadiusz Putowski z LO w Dobrzeniu Wielkim.

GW: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,18123103,Nagrody_za__Zolnierzy_Wykletych__rozdane.html
Radio Opole: http://www.radio.opole.pl/2015/czerwiec/wiadomosci/konkurs-zolnierze-wykleci-zapomniani-bohaterowie-rozstrzygniety.html